Jak si půjčují podnikatelé?

Není žádným tajemstvím, že jsou soukromí podnikatelé sami svého štěstí strůjci. Jsou to výhradně oni sami, kdo zodpovídá za jejich životní úroveň a také za to, že se jejich firmy udrží v chodu a prosperují. Nic z toho za soukromníky nikdo jiný neudělá, to oni sami se musí postarat, aby u nich všechno běželo tak, jak má.

Ovšem ačkoliv tito sami mají zodpovědnost za své výsledky, je tu kromě nich samotných a jejich rozhodnutí i celá řada dalších vlivů, které se na chodu jejich firem mohou podepisovat, a to někdy pozitivně a někdy bohužel i negativně. A tak se lehce může stát, že soukromé podnikání kohokoliv jednoho dne vynášet přestane. A pak začínají skutečné existenční problémy.

kreditní karta

A jak se soukromníci s takovými potížemi vypořádávají? Velice často tak, že si vezmou půjčku. Zkrátka a dobře se jim nejednou nedostává tolika vlastních peněz, kolik by bylo potřeba, a pak tedy musí pomoci nějaká finanční instituce.

Totiž tak se to říká. Jenže ve skutečnosti žádná banka podnikatelům pomoci nemusí. A pokud má soukromník vážné problémy, také mu nepomůže. Prostě se zkonstatuje, že není žadatel bonitní, a tím to končí.

finanční spolupráce

A když pak podnikatel potřebuje peníze získat, musí oslovit třeba i nebankovní společnost. Protože u té se pomoci dočká daleko spíše než někde v bance. Třeba taková nebankovní hypotéka se totiž poskytuje i žadatelům, kteří jsou na tom opravdu zle a nemají zrovna moc toho, co by mohli finanční instituci nabídnout. U zmíněné hypotéky totiž stačí klidně i jenom nízké příjmy žadatele, pokud tyto stačí na splácení, plus záruka takového splácení v podobě zastavené nemovitosti.

Když toto může podnikatel splnit, dostane potřebné finance, a to i když má třeba nevalné daňové přiznání, záznam v registrech dlužníků či jiné potíže. A vzhledem k tomu, že je taková hypotéka docela výhodná, by byl podnikatel blázen, kdyby ji nevyužil.

Previous post Nenechte se vzít na hůl
Next post Aby bylo peněz dost