Penzion v Českých Budějovicích pro ubytování (nejen) v letní sezóně

Kdo se vypraví do Českých Budějovic a zajistí si tu ubytování v penzionu České Budějovice, zpravidla se rozhodne prohlédnout si město a zavítat do známých a velmi navštěvovaných oblastí na Třeboňsko nebo Českokrumlovsko. Je tu spousta lákadel a skutečně se tu nebudete nudit, ovšem my bychom vám rádi připomněli, že existují i místa méně známá a přesto krásná, co za vaši návštěvu určitě stojí.

Za méně obvyklými turistickými cíli

Jedním z nich je vodní nádrž Římov. K přehradní hrázi se dostanete po cyklostezce podél Malše. Samotná přehrada slouží jako nádrž na pitnou vodu pro českobudějovický region a je zde zakázáno koupání, ale vykoupat se můžete u Hamerského jezu pod přehradou. Jsou zde v provozu i dva kempy.

českobudějovické náměstí

K rybníku Bezdrev

Některá přírodní i umělá koupaliště a moderní aquaparky praskají v létě ve švech, doslova plno je např. v kempech na Lipně, na Slapech, na Máchově jezeře, v zatopených lomech a pískovnách. O rybníku Bezdrev se moc neví a přitom je zde koupání velmi příjemné, v malebném prostředí, nedaleko od zámku Hluboká nad Vltavou. K Bezdrevu si můžete udělat výlet na kolech podél Vltavy, vede tam cyklostezka přímo od parku Stromovka.

Vltava v Českých Budějovicích

Letiště České Budějovice

Před několika měsíci, v roce 2020, skončila rozsáhlá rekonstrukce letištních ploch a odbavovacích prostor českobudějovického letiště. Mnoho lidí dokonce vůbec neví, že jihočeská metropole měla kdy v minulosti své vlastní letiště. Prozatím tam v průběhu necelého půl roku zaznamenali pouze zhruba pět tisíc letových pohybů, ovšem modernizované letiště je příslibem do budoucna, zvláště pro vyhlídkové, výcvikové či charterové lety a samozřejmě pro logistiku (cargo).

Jak se bude provoz letiště rozvíjet, je zatím nejisté, ale v každém případě máte možnost zavítat do blízkosti runwaye a pozorovat tamní provoz, anebo si alespoň tento areál prohlédnout. Letiště je na dohled např. ze severní okrajové části obce Homole, anebo z obce Planá.

Previous post Jaký plot je nejlepší?
Next post Podložka na cvičení versus karimatka