Proč uvažovat o dřevostavbě

Udržitelnost životního prostředí

Dřevo je přírodní materiál, který má ve stavebnictví dlouholetou tradici. Pro dřevostavby se používá certifikované dřevo té nejlepší kvality. Díky volbě dřevostavby tak výrazným způsobem můžete prospět životnímu prostředí, protože svou volbou snížíte výrobu betonu a cihel, což jsou materiály, při jejíchž výrobě se spotřebovává vysoké množství energie.

dřevostavba1

Z perspektivy života v budoucnosti, je dřevo ekologicky přijatelný a recyklovatelný materiál, což se o cihlách a betonu říct nedá. Dřevo je také stoprocentně biologicky rozložitelný materiál.

Trvanlivost

Promyšlené a pečlivě postavené dřevostavby vysočina Hbstavby.com mohou mít i velice dlouhou životnost, dokonce delší než běžné zděné domy.

Rychlost provedení

Ve stavebnictví dřevo na rozdíl od betonu nevyžaduje dobu zrání a je možné pracovat pomocí mechanických spojů velmi rychle a bez přerušení práce. Tímto způsobem se výrazně zkrátí doba provedení celé dřevostavby. Dobu výstavby lze dále zkrátit, pokud se rozhodnete pro částečně nebo zcela prefabrikovanou konstrukci. S touto metodou se také podstatně sníží chyby při provádění na staveništi, čímž se bezchybně dodržují předem stanovené termíny pro celou stavbu.

dřevostavba

Co jste možná nevěděli o zemětřesení

Síly působící na budovu v případě zemětřesení jsou úměrné hmotnosti budovy. Dřevo, které je čtyřikrát lehčím materiálem než beton, by v případě této přírodní katastrofy bylo tedy značně zvýhodněno. S tímto faktorem souvisí také mechanická charakteristika vláken: pružnost. Díky této vlastnosti je dřevěná konstrukce schopna velice dobře absorbovat seismickou vlnu.

Energetická účinnost

Dřevěný dům má také zajímavou spotřebou energie. Je přirozeně složený z izolačního materiálu a interiér domu je bez přítomnosti tepelných mostů. Tento faktor zaručuje mnohem menší spotřebu energie pro vytopení prostoru. Ze dřevěného materiálu lze také velice dobře postavit pasivní dům.

Skvělá hodnota za rozumné peníze

Cena dřevostavby se stejnými vlastnostmi ve srovnání se stejným zděným domem je vždy nižší. Nevyžadují tak náročné základy, stavba je daleko rychlejší, je mnohem méně náročná na další izolaci, protože dřevo je už jednou izolací.

Estetika – Komfort – Flexibilita

Dřevěný dům má vždy určité kouzlo, díky němuž je jedinečný. Je také pohodlný díky tepelné a zvukové izolaci díky přirozeným vlastnostem dřeva. Pobyt ve dřevostavbě je velmi příjemný.

Previous post Umíte si vybrat vhodný zubní kartáček? Jak na to a proč na tom tolik záleží?
Next post Populární sít Instagram