Kraj plný památek – kraj Vysočina

V kraji Vysočina naleznete mnoho přírody, která vás svou krásou pohltí. Je tu mnoho lomů, vyhlídek, památek, no prostě vše, co vám z dovolené udělá ještě lepší dovolenou, na kterou budete vzpomínat dlouho. Vysočina je známá i hláškou: „Hliník se odstěhoval do Humpolce.” Tak se pojďme vydat po stopách Vysočiny a uvidíme, co vás z toho nadchne nejvíce. 

dovolená

Pokud se chcete vydat za památkami, tak zajeďte do Žďáru nad Sázavou, kde se nachází Poutní kostel sv. Jana Nepomuckého – Zelená hora. Pohled na tento kostel je překrásný, nejhezčí je však z výšky. Zároveň se do Žďáru můžete vydat na zámek. Na Vysočině najdete i mnoho hradů a zřícenin a my si teď některé vyjmenujeme. Například zřícenina hradu Rokštejn, zřícenina hradu Orlík, hrad Roštejn, zřícenina hradu Zubštejn, hrad Lipnice, hrad Ledeč nad Sázavou a mnoho dalších hradů a zřícenin. A co zámky? Těch je zde také mnoho. Najdete zde například zámek Kamenice nad Lipou, zámek Žirovnice, zámek Třebíč, zámek Telč, zámek Jaroměřice nad Rokytnou (ten je největším skvostem tohoto kraje), zámek Jemnice či zámek Velké Meziříčí. To je opravdu jen pár památek z tohoto kraje. A co zábava? 

dovolená

Šiklův mlýn je snad největším lákadlem tohoto kraje. Jedná se o westernové městečko, kde si to užijí malé děti i větší děti, ale hlavně i rodiče. Nachází se ve Zvoli pod Pernštejnem. Pokud se rádi bojíte, tak zajeďte na strašidelný zámek Draxmoor v Dolní Rožínce. No, a hlavně za návštěvu stojí HLINÍKárium, které si vaši pozornost rozhodně zaslouží. A pokud se chcete vydat i za trochou sportu, tak si zajděte zahrát minigolf do Střítěže u Třebíče. Do Třebíče můžete zajít i do hvězdárny a v Jihlavě můžete jít na laser game. Nebo se vydejte na různé stezky po Vysočině. A pokud vás stezky neberou, tak zavítejte do pivovarů. 

Doufám, že vás aspoň něco málo z rad na výlety nadchlo, a že i tento kraj si oblíbíte a nepřijedete tam pouze jednou. Tak hezkou dovolenou. 

Previous post Satší ojeté auto
Next post Stačí mlýnek na kávu a všude je pěkně voňavo!