Za krásami Anglie

Hlavním městem Spojeného království je Londýn. Patří mezi nejdůležitější města na světě. Je zde velké množství historických památek. V Londýně stojí sídlo londýnského biskupa, Katedrála svatého Pavla, vystavěná v 17.století. Sídlem britských panovníků je Buckinghamský palác postavený v klasicistním slohu. Vystavěn byl roku 1829, ale teprve s nástupem královny Viktorie na trůn, roku 1837, se z něj stalo sídlo králů. Palác je zpřístupněn turistům v době, kdy královna obývá rezidenci Windsor, vzdálenou asi 30 kilometrů od Londýna. Pokud turista dorazí před 11hodinou, může být svědkem střídání královniných stráží. Před Buckinghamským palácem stojí velká bílá socha – pomník královny Viktorie, sedící zády k paláci. Hrad Windsor byl postaven v 11. století. Stejně jako Buckinghamský palác je zpřístupněn veřejnosti. Na tomto hradě zemřel, v dubnu 2021, princ Philip, vévoda z Edinburghu, manžel vládnoucí královny Alžběty II. Každý návštěvník Anglie chce slyšet odbíjení zvonů ve velké věži Big Ben. Big Ben je největší z pěti zvonů v této věži. Obvykle po něm bývá nazývána celá věž. 

Big Ben

Hojně navštěvovaným místem je středověký hrad Warwick, který dal vystavět Vilém Dobyvatel. V současnosti je hrad turistickou atrakcí. Jsou zde stánky se suvenýry či pištci v dobových kostýmech. Muzeum voskových figurín Madame Tussaud založila sochařka Marie Tussaud. Při návštěvě tohoto muzea se můžeme vyfotografovat s celou řadou známých osobností, i když jen ve voskové podobě. Je zde například Jindřich VIII. a jeho šest žen, kapela Beatles a mnoho herců, zpěváků či spisovatelů. Pro milovníky děl Williama Shakespeare je umožněna návštěva jeho rodného domu ve Stratfordu. Po prohlídce domu je možnost posedět si na lavičce přilehlé zahrady. 

Britská vlajka

 Jednou z nejznámějších a turisticky nejnavštěvovanějších míst je Stonehenge. Tato stavba je opředena řadou tajemství. Dodnes není známo za jakým účelem byla tato monolitická stavba postavena. Vzhledem k tomu, že byla postavena kolem roku 3 tisíce při. n.l., není zcela jasné ani to, jakým způsobem byla postavena.

Previous post Jak se starat o svůj mobil
Next post Jak pečovat o své zdraví, v každém věku?