Léto netrvá věčně

Léto je lidmi velice oblíbeným ročním obdobím, měli bychom si ovšem uvědomit, že rozhodně netrvá věčně, a proto by se každý majitel bazénu měl starat o to, aby celé toto zařízení na chladnější období připravil. Není na tom nic těžkého, tím si můžete být jistí. Zazimování nadzemního bazénu by se ale zaručeně mělo dělat s určitou pečlivostí. Čím byste tedy měli začít?

Začátek, který byste neměli podceňovat
Vždy se vyplatí začít tak, že uschováte veškerá zařízení a vybavení, které se uschovat dají. Jedná se tedy o filtrační systém, plováky a podobné věci. Vše uložte na bezpečné místo, na kterém to bude moct v pořádku zvládnout nepříznivá roční období, dokud nebudete chtít koupání opět uvést do provozu. Na co dalšího byste si měli dávat pozor?

Vždy se vyplatí nějaká voda upustit, aby jí nebylo tolik. Dále je vhodné přidat do vody přípravky, které zajistí, aby se v ní netvořily anorganické krusty, které by se potom velice těžko odstraňovaly. A na co dalšího byste neměli zapomínat?

Nezapomínejte na plováky
Rozhodně byste neměli zapomínat na plováky, které už absorbují roztažnost případného ledu, takže nebudou poškozeny stěny. Na to byste si měli dát velký pozor, protože led má mnohem větší sílu, než by si člověk mohl vůbec myslet, tím si buďte jistí.

Dále nikdy není od věci vše přikrýt plachtou, která už zabrání různým nečistotám, aby se dostaly do vody, navíc ochrání vše od okolních vlivů. Když tedy nic nepodceníte, budete mít na začátku koupací sezóny opravdu málo práce s tím, abyste všechno uvedli do provozu. A to se samozřejmě vyplatí. Proto takové přípravy zaručeně nepodceňujte, mohli byste pak být velice nepříjemně překvapeni, tomu věřte.

Next post Abychom si na začátek osvětlili, co to vlastně je a nepletli se, tak si to řádně vysvětlíme