Vhodné i pro plavání

Vhodné i pro plavání


Horká léta nebývají mezi obyvatelstvem nejen naší kotliny příliš oblíbená. Všeho totiž moc škodí, takže když je valná část letních prázdnin ve znamení tropického počasí, není z toho z logiky věci každý úplně nadšený. Ono takové počasí je nejen otravné, ale také velice únavné. Je prokázáno, že lidé během léta udělají mnohem méně práce než v jiná roční období, a to hlavně protože nedokáží vlivem horka normálně fungovat. To je samozřejmě špatně a kdo nemá vlastní klimatizaci, ten je nucen se přes léto potit i doma. Ne vždy je nezbytné mít takovéto drahé zařízení, často člověku pomůže i dobrá studená koupel, a to na dost dlouho.

Voda

Toto je z pochopitelných důvodů možné realizovat i ve vaně, avšak není to nějak ono. Mnohem lepší je mít vlastní vodní plochu, kde se může každý majitel vyřádit podle svého a třeba si i zaplavat. Toto však není možné v každém bazénu. Zvláště ty nadzemní k tomu nejsou vůbec vhodné. Koupit se však dá stále i zavedená klasika ve formě zapuštěných plastových bazénů.

Nadzemní verze jsou sice velmi levné, ale malé, a to dost. menší děti v nich pár temp udělat dokáží, avšak pro dospělé lidi normální výšky je to skoro nemožné. Kdo chce tedy v létě plavat ve svém, měl by přemýšlet pouze o zapuštěné variaci. Samozřejmě je potřeba počítat s tím, že to bude trochu dražší. Přeci jen je nezbytné vykonat i nějaké ty stavební práce, což vždy stojí nemalé peníze. Na druhou stranu si zájemce o vlastní koupání může vybrat nejen, jaké bude mít jeho vodní plocha rozměry, ale také i tvar. Už dávno se nevolí pouze mezi klasikou ve formě čtverce či obdélníků. Dnes je výběr mnohem širší a vždy je možné udělat ledacos i na míru.

Žena u vody

Navíc výhoda zapuštěných bazénů spočívá také v tom, že se dají poměrně dobře zastřešovat, což nadzemním modelům příliš nesluší. Díky tomu je snadné nejen zamezit dopadání ve větru poletujícího smetí na koupací plochu, ale zároveň si takto může člověk o něco málo prodloužit koupací sezónu. A to už stojí za úvahu.

Previous post Nevíte si rady s prodejem?
Next post Játra-centrum dění