Umíte si vybrat vhodný zubní kartáček? Jak na to a proč na tom tolik záleží?

Umíte si vybrat vhodný zubní kartáček? Jak na to a proč na tom tolik záleží?

Zuby máme na celý život, a proto se o ně musíme podle toho náležitě starat. Víte, jak si správně vybrat zubní kartáček? Nepodceňujte to, hodně na něm záleží!

Umíte si vybrat vhodný zubní kartáček? Jak na to a proč na tom tolik záleží?

Že si máme zuby pravidelně čistit, dobře víme a učíme se to už od mala. Pravidelné čištění zubů je stejně důležité v dětském věku, tak jako v dospělosti. Pokud se chcete vyhnout obtížím se zuby, musíte se naučit ale zuby čistit také správně. Ústní hygiena je velice důležitá, a proto ji rozhodně nepodceňujte. Jaký zubní kartáček je tedy ten nejlepší a jak se ústní dutiny starat komplexně?

pexels-photo-6690853

Na velikosti záleží

Kartáček na zuby Dentalescure je tím nejdůležitějším, ani sebelepší zubní pasta vás totiž nezachrání, pokud si zuby nebudete čistit správně a vhodným kartáčkem. Už od prvních zubů záleží na tom, jaký kartáček zvolíme, možná vás také překvapí, že jsou to právě dětské zubní kartáčky, které jsou vůbec nejlepší. Představte si, jak takový dětský kartáček vypadá. Má hodně malou hlavici a velmi jemné a na husto posazené štětinky. A tak by měl právě vypadat každý ideální kartáček. Mnoho lidí je zvyklých na tvrdé kartáčky s podlouhlou hlavou, ale to je hodně špatně.

Tvrdé kartáčky totiž dráždí dásně a mohou způsobit jejich krvácení, pro správné čištění je důležité, aby byl kartáček co možná nejjemnější. Ať už volíte manuální nebo elektrický kartáček, tohle si zapamatujte. Důležitá je také technika čištění, tu nám většinou dokáže předvést náš zubní lékař nebo dentální hygienista, dokonale tyhle pohyby umí kopírovat také právě elektrické kartáčky.

pexels-photo-6690940

Kartáčkem to nekončí

Péče o ústní dutinu ale rozhodně nekončí jen vyčištěním zubů kartáčkem a pastou. Stejně důležité je i používání mezizubních kartáčků, zubních nití a také ústních vod. Mnohdy se může zdát, že je tento proces nekonečný a dlouhavý, ale pár minut navíc vám neublíží a zejména čištění mezizubních prostor, ve kterých se nám hodně usazují zbytky jídla, je nesmírně důležité.

Pokud si čas na péči o ústní dutinu najdeme, můžeme se vyvarovat často bolestivým obtížím se zuby. Motivovat vám může nejen představa bolesti ale i fakt, že nové zuby jsou drahé! Nezanedbávejte proto péči o své zuby.

Previous post Manželská poradna řeší malé i velké problémy
Next post Proč uvažovat o dřevostavbě