Jak pečovat o své zdraví, v každém věku?

V mládí, jsme obvykle všichni plní energie. Zkoušíme nové věci, stavíme si sami pro sebe hranice svých možností. Do všeho se pouštíme energicky a s velkým nadšením. S přibývajícím věkem, se teprve učíme poznávat tělo a limity těla, které dovolí. Ke svému tělu mnohdy přistupujeme zodpovědně. Je však na místě se uvědomit, že v pozdějším věku, nás dožene vše, co jsme v mládí natropili. Na správné pečování o naše tělo, není nikdy brzy, ani nikdy pozdě. Je ale dobré, se zaměřit na to, jakou v daném věku potřebujeme péči. Věk je celkem základní indícií, jak pečovat o své zdraví.

Společně se teď podíváme, jak by měl každý jedinec pečovat o svoje zdraví. Předcházením špatného pečování o zdraví, může mít v budoucnu fatální následky. Proto je dobré se zastavit, sednout a popřemýšlet o tom, co by měl každý z nás změnit.

SPRÁVNÁ ŽIVOTOSPRÁVA

Zlepšení fyzického a psychického stavu? Jestliže chcete zlepšit svůj fyzický a psychický stav, a mít správné zažívání, pak je nejdůležitější myslet na pestrou a a vyváženou stravou. Správné stravování má velký vliv na naši psychickou pohodu a naši aktivitu. Jestliže často pociťujete únavu a cítíte se bez energie, pozastavte se nad svým jídelníčkem. Dbejte, aby ve Vašem jídelníčku nechyběly žádné živiny, vitamíny a minerály. Sice nezdravé věci nejsou úplně k zahození, myslete na množství konzumace.

Starší pár, jízda na kole

DARUJTE SVÉMU ZDRAVÍ SPORT

Spousta z nás vykonává sedavé zaměstnaní, je tedy jasné, že přirozeného pohybu nejsme schopni docílit. Proto je potřeba myslet na to, abychom to vykompenzovali v přírodě, na hřišti nebo v posilovně. V dnešní době je mnoho sportů, ze kterých je na výběr. Navíc v létě můžete spojit užitečné s příjemným a zasportovat si na čerstvém vzduchu. Ať je zima nebo horko, vždy se najde takový sport, který Vám zlepší Vaši fyzičku. Věřte, že se budete cítit lépe.

 

ZABIJÁK , KTERÉMU SE ŘÍKÁ PREVENCE

Žijeme v hektické době, která na nás útočí ze všech stran. K tomu se přidává velký nepřítel stres. Proto můžete zaznamenat, že mladší generace je postihnuta nemocemi, které byli určeny pro osoby, staršího věku. Dnes už není výjimkou, že dvacátníci nebo třicátníci, kterým je diagnostikovaná mrtvice nebo infarkt. Ale aby to nebylo vše, přibývá hodně lidí s vysokým krevním tlakem, zvýšenou hladinou cholesterolu a cukrovkou. Často ani o svých zdravotních problémech nevíme, protože nám nic není. Je tedy zjevné, že nedodržujeme svoje pravidelné lékařské,preventivní prohlídky, které nám určují náš zdravotní stav. Mějte na paměti, že v počátečním stádiu, je nemoc téměř bezbolestná. Když se dostane do fáze, bolestné nemoci, může být pozdě na jakoukoli léčbu. Proto se lékařským prohlídkám nevyhýbejte, budete mít jistotu Vašeho pevného zdraví.

Muž v lékařském oděvu, vystihující údiv

U žen platí výstraha pravidelného vyšetření u gynekologa. Pravidelná kontrola zahrnuje vyšetření děložního hrdla a čípku, kde lékař kontroluje možný nežádoucí útvar. Součástí vyšetření bývá i ultrazvuk.

Jestliže chcete předejít vypadávání zubů a možným zánětům dutiny ústní, pak myslete na pravidelnou kontrolu u Vašeho zubního lékaře.

Zpravidla jednou za dva roky, nezapomínejte na očního lékaře, i když máte zrak v pořádku. Možné Oftalmologické vyšetření dokáže nejen odhalit potřebu dioptrické korekce zraku, šedý nebo zelený zákal. Na Váš zrak mohou mít i nepřímé dopady jako je diabetes nebo vysoký krevní tlak.

Nezapomínejte ani na své běžné očkování nebo jejich obnovu.

S věkem se zvyšuje riziko různého onemocnění, proto myslete na doplňkové kontroly. Ženy od 45 let mají nárok jednou za dva roky, na mamografické vyšetření. Doporučení pro ženu, je pravidelné samo vyšetření prsou. V rámci preventivní kontroly, Vám prsa zkontroluje gynekolog.

Ve věku 50 až 54 let, máte každoročně nárok přítomnost krve ve stolici. Může být zjištěna možná rakovina tlustého střeva nebo konečníku. Možné rodinné diagnózy karcinomu, které se vyskytují mezi nejbližšími, je vhodné podstoupit vyšetření pro všechny nejčastější onkologické diagnózy.

MYSLETE NA TO, ŽE VAŠE TĚLO JE JEN JEDNO, ŽE HO MÁTE NA CELÝ ŽIVOT. PROTO JE VELMI DŮLEŽITÉ SE O NĚJ POCTIVĚ A PRAVIDELNĚ STARAT. NÁŠ ZDRAVOTNÍ STAV MUSÍME PEČLIVĚ HLÍDAT A STARAT SE O NĚJ, V JAKÉMKOLI VĚKU. ZACHRAŇTE SI ŽIVOT TÍM, ŽE DOPŘEJETE SVÉMU TĚLU, CO SI ZASLOUŽÍ.

 

Previous post Za krásami Anglie
Next post Outdoor tak trochu netradičně