Exotičtí domácí mazlíčci

Chov některých z těchto druhů může být mnoha lidmi považován za výstřednost. Na druhou stranu je samozřejmě potřeba zdůraznit, že při výběru domácího mazlíčka se kreativitě meze nekladou. Kromě Vašeho přání je tu ale ještě nutnost umět se o daný druh správně postarat! Tím je myšlena nutnost vytvořit zvířeti nejen optimální podmínky pro život, ale i zajistit správnou stravu a pohlídat si legislativu. Mnohá zvířata totiž spadají mezi tzv. druhy vyžadující zvláštní péči.
zelený leguán
Strašilky
Jde o tropický hmyz bizarních tvarů, často svým zjevem připomínající větve nebo listy. Tímto mechanismem splývají strašilky s prostředím, což je chrání před predátory. Jejich chov je nenáročný, a jeho úskalí spočívá především ve výběru vhodného insektária a ve správné skladbě potravy. Strašilky se živí především tropickými rostlinami, servírovat jim ale můžete i rostliny naše – např. větvičky ostružiní, maliní, břízky, dubu a dalších.
Leguáni
Jejich chov vyžaduje řadu chovatelských zkušeností, rozhodně si je tedy nepořizujte jako svoje první zvířátko. Leguáni zelení, kteří jsou nejčastěji chovaní, mají klidnou povahu, a spíše než na stravu jsou nároční na prostor. Stěžejní je vytvořit jim prostorné a vhodně vybavené terárium.
Agamy
Agama vousatá je naopak plazem vhodným pro začátečníka. Nejsou náročné na vnější podmínky, jelikož i v přírodě dokáží přežít i v extrémních podmínkách. Důležité je zvolit vhodnou velikost a vybavení terária, a zvolit správnou techniku krmení.
žlutá žába
Barevné žabky
Pralesničky jsou malé žabky různorodých zbarvení a barevných vzorů, které jsou zejména v přírodě známé tím, že jsou prudce jedovaté. Toto tvrzení ale zdaleka neplatí o zájmových zvířátcích. Pralesničky chované v zajetí totiž jedovaté nebývají. Žabky se chovají v teráriu, kde je důležité vytvořit jim optimální teplotní a vlhkostní podmínky. Dále se doporučuje chovat pouze jeden druh. Při chovu různých druhů by mohlo dojít k nakřížení a ke vzniku nežádoucích barevných mutací.

Previous post Jak se jednoduše a účelně zbavit listí na zahradě.
Next post Výborný nábytek nejen do menších bytů