Zakynthos není pouze želví ostrov

Pokud si vyberete letoviska na jihu Zakynthosu, nebudete se nudit. Tato část je lákadlem pro mladé lidi a pro ty, kteří milují nákupy, komerční život a všudypřítomnou zábavu. Výletů je tady nespočet, tak se nebojte je plánovat a cestujte po ostrově.
prádlo u moře

Největším letoviskem je Laganas. Romantické duše ale tato lokalita příliš neosloví. Návštěvy evropských barů a rychlých občerstvení si mohou dopřát i u nás. Avšak jsou zde jiná místa, která stojí za to navštívit.

„Už vykukuje!“ Tato nejčastější věta lze zaslechnout na lodním výletě směrem k jižnímu cípu ostrova. Kdo si přibalí potápěčské brýle, šnorchl a ploutve, určitě neprohloupí. Naopak. Na želvím ostrově spatří krásy podvodního života. Z lodě v moři zahlédnete několik želv carett, které se potřebují nadechnout vzduchu, a proto vystrkují hlavu nad hladinu.
želva v moři

Při troše štěstí, jak uvádí cestovní kanceláře, s nimi můžete i v moři plavat. Avšak k plavání se želvami nestačí ani trocha štěstí ani kupa štěstí. Je to zkrátka nemožné. Množství lodí i turistů je tak obrovské, že se želvy schovávají. Ale i tento výlet stojí za to!

Pravdou však zůstává, že na pláži Kalamaki naleznete místa, kde želvy kladou svá vajíčka a v noci se z nich líhnou želvy, které pak putují do moře. Ale pro obyčejného turistu je tento přírodní úkaz nemožné spatřit. Vše pečlivě střeží ochránci přírody a na pláž je zakázáno chodit po setmění.
jeskyně u moře

Skály Keri jsou jednou z dominant ostrova Zante, jež je takto nazýván místními lidmi. Na vrchol skal s nádhernou vyhlídkou se dostanete snadno po cestě. Ovšem bez několika eur nádherná panoramata a nekonečné moře nespatříte. Jelikož i za toto se platí. Výhled je možný pouze z restaurace. S úsměvem vás číšník přivítá a vyzve k objednání. Pokud si něco urychleně nevyberete, opět vás s úsměvem vyprovodí.

Dalším důvodem, proč jet na samý výběžek ostrova je zhlédnutí největší permanentně visící vlajky. Řekové jsou na tuto vlajku náležitě hrdí. Aby ne, když je zapsaná v Guinessově knize rekordů.

Okolo skal Keri je jedno z nej míst pro šnorchlování. I když jen ti zkušení si jej užijí. Jelikož voda je těsně pod hladinou velmi studená a moře je hluboké až několik desítek metrů.

Previous post Vysílačky v běžném životě
Next post Jak se jednoduše a účelně zbavit listí na zahradě.