Pečujte o svou imunitu

S podzimem přichází bohužel i řada onemocnění. Chladné počasí, střídání teplot, déšť a vítr jsou důvody, proč jednou za čas onemocníme nějakou respirační chorobou. Nejčastěji nás skolí chřipka, angína, obyčejné nachlazení a rýma. Důvodem, proč nás tyto nemoci okamžitě pošlou do postele je fakt, že naše imunita je oslabená a náš organismus se nedokáže nemoci efektivně bránit. Jsou ale způsoby, jak imunitní systém nastartovat a podpořit k tomu, aby dokázal odolat nájezdy virů, které čekají na to, aby se mohly usadit v našem těle.

Jak zvýšit imunitu?
Je třeba mít na paměti, že proces budování imunity a péče o ni je běh na dlouhou trať. Pokud chcete, aby byla vaše imunita dobrá a vy tak odolali podzimním nemocem, musíte o ni pečovat celý rok, ne jen na podzim a v zimě. Je mnoho způsobů, jak zvýšit odolnost vašeho organismu.

zázvorový čaj

  • Otužování

Je to jedna z nejméně oblíbených metod, ale mnoho vědeckých studií prokázalo, že otužování opravdu značně zvyšuje odolnost organismu a zvyšuje imunitu. Pokud se rozhodnete jít touto cestou, mějte na paměti, že musíte zvážit vaše zdravotní možnosti, a postupovat pomalu a opatrně.

  • Zdravá strava

Je to opravdu fakt, že zdravá strava a zdravý životní styl má za následek dobrou imunitu. Snažte se po celý rok jíst zdravou stravu a pít čistou vodu a bylinné čaje, rozhodně uvidíte rozdíl.

žena smrká

  • Doplňky stravy

Na trhu dnes existuje obrovské množství doplňků stravy, které si můžete koupit a užívat je. Zde si ale musíte dát pozor na to, abyste koupili opravdu kvalitní doplňky a kombinovali je dobře. Pečlivě čtěte složení a příbalové letáky, případně se poraďte v lékárně či s lékařem. Při nákupu mějte na paměti, že bohužel nízká cena indikuje nepříliš kvalitní výrobek. Levné doplňky bývají plné cukru, ale účinných látek obsahují málo. Své místo mají i bylinky a bylinné čaje. Vždy ale musíte dbát na to, abyste nekombinovali bylinky s doplňky, které se vzájemně nemohou užívat.

Previous post Hry na mobilu
Next post Jaký mobilní telefon si koupit?