Jaký dárek koupit novopečené mamince

Balíček zdraví po porodu

Těhotenství a následný porod je pro organismus velmi náročný. Aby se novopečená maminka po tomto období rychleji zregenerovala, vytvořte jí balíček zdraví. Do něho můžete zakoupit vitamíny pro kojící maminky, bio čokoládu, vonný olejíček, mix ořechů, bylinkový čaj či kokosovou vodu. Fantazii se meze nekladou. Vše poskládejte do dárkového koše, zabalte celofánem a ozdobte mašlí.

Strom na vysazení

Má-li čerstvá rodinka zahradu, darujte jí sazenici stromku, kterou zasadí jako symbol narození potomka. Každý den se jim tak naskytne jedinečný pohled na to, jak roste děťátko i strom.

Kurz maminek s dětmi

Kamarádka je akční a myslíte, že doma stejně nevydrží sedět. Darujte jí kurz plavání miminek, vaničkování či šátkování. Něco nového se naučí a bude ráda, že je v kolektivu jiných maminek.

maminka

Poukázka na vaše služby hlídací tety

Vše je nové a miminka se nemůže nabažit. Ale až bude ratolest trochu starší, že vydrží chvíli bez maminky, jistě vám ho ráda nachystá do kočárku ven. Každá maminka potřebuje i svůj čas, který věnuje odpočinku, koníčkům nebo jen dobré kávě a televizi.

Dobrá kniha nebo předplatné časopisu

Jinak než s knihou v ruce kamarádku neznáte? Knihomolka jako vyšitá. Darujte jí knihu oblíbeného žánru či autora nebo tématickou o výchově, výživě či vývoji miminka.

Šperky

Vybírat můžete z náramků, přívěsků na náramek nebo náhrdelníků. Hezké je, pokud do šperku zakomponujete jméno nebo iniciály narozeného miminka.

miminka

Vzpomínková kniha či kufřík

Zakládá si vaše kamarádka na uchování vzpomínek? Darujte jí vzpomínkovou knihu, kam si bude moci lepit fotografie a zapisovat nejdůležitější životní milníky miminka. Originální je také kufřík, kde si bude uchovávat předměty, které se k narození miminka pojí, například štítek z porodnice a dudlík.

Poukaz na focení novorozených miminek

Možná na to novopečená maminka nemá v šestinedělí ani pomyšlení, ale poté bude za takový dárek ráda. Krásná vzpomínka a krásné fotky z rukou osvědčeného fotografa budou mít určitě čestné místo v rámečku na zdi.

Previous post Zlobí vás počítač?
Next post Co dělat, když se nám ztratí mobil