Zlobí vás počítač?

Spousta z nás má v práci a klidně i doma počítač. A spousta z nás ho používá každodenně, aby si splnila to, co potřebuje. A že toho, co lidi od PC očekávají, je! Toho je spousta! Jenže počítače neslouží vždycky tak, jak chceme. Někdy se v nich něco pokazí trochu a někdy přestanou fungovat možná i úplně. Ani počítače totiž nejsou věčné a nevydrží všechno. A protože musí fungovat, aby nám k něčemu byly, musíme si je udržovat v nejlepším pořádku a případně je i dávat do servisu nebo opravy.

Co se u takových počítačů může pokazit? Skoro všechno. A to nemůžeme strpět. A když tak přestane PC pracovat, pokoušíme se ho opravit. Často nejdřív sami. Zkusíme ho restartovat, zkusíme od něj něco odpojit a zase připojit, zkusíme se odhlásit a zase přihlásit a takové ty věci, co umí neodborník dělat.

notebook v kanceláři

Ale to nezabere vždycky tak, jak si přejeme. Někdy se počítač po něčem takovém vzpamatuje, ale někdy zlobí dál, a třeba i ještě víc. Až nakonec třeba i zhasne.

A když někdo sebere odvahu a rozmontuje ho, aby se podíval, jestli nenajde chybu vevnitř té škatule, je to většinou nakonec ještě horší. Lidi přece nemají většinou vzdělání z oboru a tak to zkoušejí pokusem a omylem a intuitivně. A z toho nemůže obvykle vzejít nic dobrého.

obrázek počítače

A tak nakonec končí počítače v servisech. Kde tomu rozumějí. A kde lidem většinou pomůžou. Ale to stojí peníze. A to my lidi nemáme zrovna rádi. Ale nedá se nic dělat.

A tak nás počítače stojí peníze. Když si je kupujeme i později. Ale určitě nám to za to stojí. Víme přece, jak by náš život bez počítačů vypadal. Byla by to hrůza.

Anebo ne? Jak kdy. Ale určitě se vyplatí do počítačů investovat. Dokud nám nezastarají a nemusí se vyměnit za nové. To se taky někdy musí. Nic totiž netrvá věčně. Ani počítače ne. A tak aspoň zálohujeme, aby se nám neztratil náš virtuální život, když počítač klekne.

Previous post Řízení auta
Next post Jaký dárek koupit novopečené mamince