Udělejte s dětmi vánoční výzdobu

Abychom dětem zkrátili a zpříjemnili čekání na Ježíška, můžeme s nimi vyrobit jednoduchý, ale pro stromeček velmi slušivý řetěz z barevných proužků papírů. Sadu takových barevných papírů si koupíme v obchodě. Je možné ho vyrobit i z papíru bílého.

vánoční papírový řetěz

Nastříháme si předem asi jeden centimetr široké a deset centimetrů dlouhé proužky různých barev. Oba konce proužku slepíme a do vzniklého kroužku navlékneme další proužek, který opět slepíme. Takto postupujeme dál tvořením dalších kroužků řetězu, až je celý hotový. Délku řetězu si určíme sami podle toho, jak velký vánoční stromek budeme mít, a jak ho bohatě řetězem ověnčíme. Barevné kroužky mu ale určitě dodají na veselosti. Do oken zase můžeme nalepit papírové vločky nebo jiné obrázky s vánoční a zimní tematikou, které si koupíme například v papírnictví. Velikou radost nám ale udělají i vlastnoručně vyrobené. Stačí jen nastříhat malá a větší kolečka nakreslená tužkou na papír. Malé vločky vystřihneme a pomocí proužků průhledné lepicí pásky je nalepíme na okno. Zda jich tam bude pět nebo deset, záleží na nás, jaký zimní obrázek si vytvoříme.

vločky z papíru

Chcete-li vločky větší a krásnější – s ornamenty, tak si při kreslení většího kruhu na papír pomůžete třeba kružítkem nebo obtažením něčeho kulatého – například dna hrnečku, aby byly vločky pěkně symetrické. Poté větší vystřižená kolečka několikrát přeložte a dle fantazie nůžkami do složené vločky vystřihujte třeba části vlnek, čtverečků, obdélníčků, trojúhelníčků, půlkoleček atd. Když pak vločku rozbalíte, budete překvapeni zajímavými vzorky a ornamenty, které vzniknou. Také tyto vločky nalepte do oken. Inspirací vám mohou být sněhové vločky, které vám při procházce venku spadnou na kabát. Všimněte si, jak jsou krásně tvarované. To by bylo, aby takové ozdoby nepřilákaly Ježíška s pytlem dárků. Zbývá už snad jen napsat mu dopis, jaké dárky byste si přáli pod stromečkem nalézt.

Previous post Udělejte si domácí fitko
Next post Jak se starat o svůj mobil