Nejvyšší čas začít hubnout do plavek

O tom že je každé tělo krásné a jedinečné, není třeba debatovat. Nezáleží na tom, co si myslí ostatní. Ve svém těle se musíte cítit dobře především Vy. Pokud přes zimu přibyl nějaký ten kilogram, který se snadno schoval pod kabát, ale v letním oděvu jej vystavovat nechcete, je nejvyšší čas začít s tím něco dělat. Pokud se totiž budete cítit dobře, začne z vás vyzařovat sebevědomí, a vaše dny se naplní energií. Hubnutí totiž není o vás, ale pro vás. Jak se tedy dostat do léta do formy?

žena v plavkách

Navyšte pohybové aktivity

Pokud rádi chodíte do fitka, není nic snazšího, než si udělat čas víckrát do týdne. Pokud však námaze v posilovně zrovna neholdujete, vůbec to nevadí. I procházky rychlou chůzí, ranní rozcvičky, či jízda na kole, udělají zázraky. Pokud nemáte moc času, můžete zkusit jezdit do práce ráno na kole, večer u televize skákat na balóně (to je dobré pro správné držení těla), nebo zkusit pochůzky vyřizovat pěšky. Od věci není ani plavání, běh, nebo jóga.

Vyřaďte ze svého jídelníčku vše, co tam být nemusí

Některé věci jíme jen proto, že nám chutnají, nebo mnohdy proto, že nemáme čas se v klidu najíst. Týká se to především fast food jídel, sladkostí, a pití sladkých nápojů. I zdravé jídlo však může být chutné, a pokud například nestíháte ráno v klidu posnídat, raději než tyčinku plnou cukru zvolte banán, nebo výživný proteinový nápoj. Pijte pouze vodu, nebo čaj, a to v dostatečné míře, protože kdo málo pije, má časté pocity hladu, navíc je voda nejlepší pro detoxikaci organismu.

tlusté břicho

Netrapte se hlady

Diety, při kterých hladovíte, skutečně nejsou zdravé, a obvykle končí tak, že člověk ve výsledku z hladu sní vše, co se mu dostane do ruky. Ideální je jíst častěji, ale po menších porcích. Tělu tak dáte šanci v klidu vše zpracovat a strávit, a vyhnete se tak nepříjemnému pocitu hladu, který vás nutí jíst to, co byste neměli.

Nezapomínejte na pestrost jídelníčku

Tělo potřebuje určitý počet živin, a proto by váš jídelníček měl být skutečně pestrý. Důležitý je dostatek zeleniny, masa, sýrů, oříšků, a také některého ovoce. Nezapomínejte jíst ryby, které jsou bohaté na omega 3 mastné kyseliny. 

Previous post Co nesmí chybět v bytě?
Next post Jak si vybrat ideální matraci a postel