Udělejte si domácí fitko

Možná jsme si navykli chodit do fitka se protáhnout, možná nám v tom zkřížila cestu pandemie, možná nemáme tolik času někam chodit cvičit.

Každý to máme trochu jinak.

Máme třeba i menší byt, ale i v menším bytě se dá udělat malé fitko. Nějaký cardio stroj, činky, míč. Však to stačí, ne?

Rotoped

Menší rotoped je fajn, dá se na něm zajezdit, měnit rychlosti a zátěž a tolik místa nezabere. Občas může kromě cvičení posloužit i jako sušák na oblečení, jo proč ne?

K dostání je jich celá řada a doopravdy není problém si za pár tisíc takové „kolo“ pořídit.

Skvělá motivace je nějaká energická hudba, kterou si můžete pustit během vašeho cvičení.

A když si máknete a neflákáte to, tak se zapotíte a posílíte svaly nohou.

Co si tak zajezdit třeba hodinku?

Po cvičení kolo můžete využít i k protažení. Můžete na něm sedět a protahovat si svaly krku, zad a horních končetin.

Když z kola slezete, stačí jednu nohu dát na sedadlo a tak si postupně protáhnout svaly dolních končetin.

cvičební stroj

Běhací pás

OK ok, jsem v obýváku a nemám ho tak velký, jenže na trhu se za cca kolem 10 000 dají sehnat běhací pásy, někdy dokonce i kolem 5 000. Trh nabízí dokonce i běhací pásy, které, když na nich doběháte (dáte si třeba svých 40 minut) složit a uložit do zadní části místnosti, do jiné místnosti či do skříně.

K běžícímu pásu doporučuji i podložku pro něh, neničí se podlaha a pokud pod vámi bydlí sousedi, nerušíte je. Takže na vás nikdo nebude zvonit: „Co tam děláte?“ A vy: „Běhám.“

Podložka na strečink a jógu…

Taková podložka se dá snadno zabalit a uložit do skříně, když si chcete na ni zacvičit, postačí jen vytáhnout rozložit. Můžete komplet protáhnout celé tělo, zaposilovat vahou svého těla, zacvičit si podle you tube jógu a nebo jen tak se na ni natáhnout, zavřít oči a meditovat třeba při relaxační hudbě.

posilovací stroj

Činky

No tak, nemusíte hned po činkách mít svaly jak nějaký kulturista, postačí pár lehčích činek a trochu si zaposilovat. Zádové svaly, svaly horních končetin.

Máme zde o třeba bosu, švihadla, gymnastické míče, vše se dá sehnat v obchodech se sportovním vybavením a nebo na internetu.

Tak co, jdeme do toho?

 

Previous post Co dělat, když se nám ztratí mobil
Next post Udělejte s dětmi vánoční výzdobu