Nemáte mezery v péči o zuby? Jak by měla vypadat správné péče o chrup?

Péče o zuby je nesmírně důležitá, je však jen na nás, jak naše zuby budou vypadat. Myslíte si, že se staráte o své zuby dostatečně nebo to chce přidat?

Nemáte mezery v péči o zuby? Jak by měla vypadat správné péče o chrup?

Zuby máme jen jedny a slouží nám na celý život, přesto se snadno a někdy nevědomky dopouštíme při péči o ně nevratných chyb. I když si možná zuby čistíte pravidelně a myslíte si, že děláte maximum, stačit to nemusí. Často se totiž pleteme v tom, co je správně, chodíme pozdě na zubní prohlídky a kašleme na mezizubní prostory. Na paměti pak mějte i to, že zapomínat se nevyplácí!

pexels-photo-1616001

Denně a tak akorát

Zuby bychom si měli čistit denně, to ale přece všichni víme. Víme i to, že by to mělo být ráno a večer. Obvykle žijeme v domnění, že postačí dvě minuty, někdo nezvládne ani to, drtivá většina lidí také občas na čištění zapomene úplně. Dvě minuty jsou ale málo, abychom byli schopní během čištění odstranit veškerý plak ze zubů, je potřeba zuby čistit alespoň tři a nejlépe čtyři minuty, samozřejmě dvakrát denně. Pokud máte v oblibě sladké, je dobré zuby vyčistit vždy po konzumaci sladké dobroty. V podstatě ale platí pravidlo, že dvě minuty na čištění je minimální čas, pokud ale chcete mít jistotu, že jste si zuby vyčistili skutečně dokonale, můžete si to ověřit za pomoci speciálních testovacích papírků.

Jak si ale zuby vyčistit tak, aby byly opravdu čisté? Určitě se vyhněte pohybům ze strany na stranu, to si tak akorát poničíte dásně, rukou veďte pohyb kartáčku shora dolů, správnou techniku čištění zubů dobře kopírují elektrické zubní kartáčky. Určitě pak nezapomínejte ani na mezizubní prostory, snažte se pravidelně používat zubní nit a mezizubní kartáčky. Mezi zuby se totiž usazuje hodně zbytků jídla.

pexels-photo-305568

Vyrazte na prohlídku

Jen o čištění a péči to ale není, samozřejmostí by měly být i pravidelné prohlídky dvakrát do roka u zubaře zubař Liberec. Prohlídky jsou velmi důležité, někdy totiž ani ta nejlepší péče nestačí a se zuby mohou být problémy. Jednou do roka si pak dopřejte péči navíc a vyhledejte i služby dentální hygieny. Vaše zuby si zaslouží totiž tu nejlepší péči.

Už naše děti učíme, jak je důležitá ústní hygiena, měli bychom jim jít příkladem a o zuby se starat.

Previous post Využití makrolonu a výhody tohoto materiálu – Kde všude se s ním setkáváme?
Next post Web je třeba propagovat