Táhne vás to do Ameriky?

Někdy je člověk spokojen s tím, kde žije, někdy s tím třeba zase až tak spokojen není, ale akceptuje to, a někdy si také připadá ve své vlasti jako v kriminále. A je nasnadě, že to nespokojence táhne jinam, tam, kde je to podle jejich subjektivních názorů a třeba i fakticky lepší.

Už odedávna tak lidé v našich končinách nejednou snili a sní o životě v Americe, oné známé ‚zemi neomezených možností‘. Protože i Česká republika sice nějaké ty neomezené možnosti nabízí, ovšem to nejednou výhradně nekalým živlům a jiným pochybným existencím. Kdežto Amerika…

město nad řekou

Leckdy tak našinec sní o tom, jaké by to bylo, kdyby mohl žít ve Spojených státech, kdyby byl Američanem. A třeba to mohou být i ty nejsladší sny, jaké dotyčný v životě má.

A nejednou to nemusí skončit jenom u onoho snění. Nejednou se někdo takový skutečně může rozhodnout, že se sbalí a do oné Ameriky zamíří, aby tam začal nový, lepší život.

Jenže dočká se vyplnění těchto představ? To záleží v první řadě na tom, jak dokáže vyhovět požadavkům, jež USA na imigranty kladou. Protože ani Amerika není nějaký holubník, i tam mají své zákony a předpisy, jimiž se musí nezbytně řídit každý, kdo tam vstoupí. A když tam tak někdo chce žít, potřebuje třeba pracovní povolení v USA. Bez práce nejsou ani tam koláče a práce načerno je tam pochopitelně zakázaná stejně jako u nás. A ten, kdo by se prohřešil, by na to logicky doplatil.

New York

A proto by ten, kdo po životě v USA touží, určitě měl vsadit na pomoc od někoho, kdo se v oné zemi vyzná, kdo ví, co a jak. Aby nedělal zbytečné chyby, jež by se mu v konečném důsledku jedině vymstily. Je tedy záhodno vsadit na někoho, kdo se této problematice věnuje, kdo pomůže zařídit vše, co s takovým přesídlením do Spojených států souvisí, kdo zastupuje společnosti, jež chtějí zaměstnat cizince v USA, stejně jako lidi, kteří touží po pracovním povolení, zelené kartě a třeba i občanství. Jen tak to vyjde.