Aby v bytě nechyběla příroda

Pro zapálené milovníky přírody někdy může život v bytě připomínat nechtěnou izolaci. Přitom není nic jednoduššího, než si přinést přírodu domů, a zpříjemnit si tak život. Jak?

Vyzdobte si zdi

Pokud patříte mezi šikovné výtvarníky, můžete si například na celou zeď namalovat les. Pro ty méně výtvarně zdatné jsou tu třeba samolepky na zeď, které mohou vypadat nádherně, a velmi realisticky. Také zkuste volit barvy stěn v bytě pouze v přírodních tónech, které vám vykouzlí úsměv na rtech.

obraz růže

Fotografie

Zatímco spousta lidí si na zdi a na police dává fotografie svých dětí, nebo mazlíčků, vy si můžete všude kolem sebe rozmístit fotografie svých oblíbených míst v přírodě. Ať už bude jakékoliv počasí, vždy uvidíte své oblíbené místo, což vám okamžitě zvedne náladu.

Na oknech, na policích, i na balkoně

Nemusíte mít zahradu, abyste mohli pěstovat rostlinky. Na oknech si můžete vytvořit bylinkovou zahrádku, na policích mít své oblíbené keříky, a balkon plný nejkrásnějších květin.

orchideje na stolku

Sušte

Oblíbené květiny si také můžete usušit. Některé menší lze zarámovat a vystavit, jiné pak můžete nadrolit do vonných pytlíčků, které vám provoní skříně. Nasušené makovice můžete dát do vázy, kde vám budou dělat radost celoročně.

Textilie

Pokud skutečně milujete přírodu, můžete do domu volit textilie s přírodními motivy. Například ložní povlečení s motivy levandule, koberce v barvě trávy, závěsy připomínající sešité listy, nebo mechové plédy.

Příroda i doma

V přírodě i při běžné procházce však naleznete materiály, které můžete přinést domů, a vyzdobit s nimi police, stolky, nebo komody. Krásné kameny můžete naskládat do kulatého akvária, kaštany do misky na klíče, z podzimního listí pak můžete vyrobit krásné řetězy.

A třeba i něco umělého

A když to jinak nejde, můžete použít i umělé materiály. Umělé květiny mohou vypadat téměř stejně jako ty živé. Vonné vosky s vůní oblíbených květin, nebo aroma olejíčky, vám krásně provoní domov, ať je jaro, nebo zima. 

Previous post Moderní je umět přežít
Next post Jak poznat, že to s vámi nemyslí vážně