Pejskaři versus nebo kočkomilové

Jsou lidé, kteří milují všechny zvířata na světě. Od těch nejmenších hlodavců a ptáků až k těm obrovským v zoologických zahradách. Ale více je přece jen těch, kteří si prostě nemohou pomoci, ale milují především psy nebo zase kočky. Dokonce tyto dvě skupiny lidí dokáží proti sobě ostře vystupovat a za každou cenu bránit to svoje oddané zvířátko, jenž je podle nich nejlepší kamarád.

Nejspíše to bude tím, že někdo má prostě duši pejskaře a jiný zase duši kočkaře. Tedy na naší povaze. Dokonce spousta lidí zjišťuje, že si více rozumí buď s jednou vyhraněnou skupinou nebo s druhou. Mezi psy a kočky je totiž tak markantní rozdíl v jejich povahách a chování, že když máte doma psa a přijde k Vám někdo cizí, okamžitě poznáte, jestli má psy rád. A totéž platí o kočkách. Když už si jí někdo pohladí mezi dveřmi, hned víte, že je to Vaše krevní skupina.

Došlo to dokonce tak daleko, že američtí vědci provedli na téma pejskařů a kočkomilů rozsáhlý výzkum, aby nás přesvědčili, že volba domácího zvířete zdaleka není pro člověka náhodná.

Jaký je člověk pejskař?

· extrovert
· aktivní
· racionální
· dodržující pravidla

Co pejskař očekává od svého zvířete:

· jednoznačnou poslušnost
· bezvýhradnou lásku

Jaký je člověk kočkomil?

· introvert
· přemýšlivý
· citlivý
· kreativní

Co kočkomil očekává od svého zvířete:

· nezávislost
· svobodu

A jak vědci zdůvodňují, že někdo vlastní psa i kočku a obě zvířata má rád? Inu, lidská povaha je přece složitá, a tak klidně můžeme být někde „mezi“. Ovšem rozdílnost obou zvířat je taková, že ať chceme nebo ne, k jednomu zvířeti prostě musíme tíhnout více. Podle tohoto rozdělení si můžeme zvolit zvíře, které se k nám více hodí. Ovšem nejvíce bychom rozhodně měli myslet na to, náme-li my ty správné podmínky pro šťastný život právě toho zvířete, které jsme si vybrali.

Previous post Výhodné pneumatiky pro váš automobil
Next post Začněte úspěšně cvičit