Domácí a přírodní řasenka se dá snadno vyrobit

Bez řasenky si už asi žádná žena nedokáže představit svůj život. Každé ráno, i když vybíháme jen na chvíli ven, si řasenku dáme, protože dokáže změnit a zlepšit vzhled. Nic dalšího není potřeba, pokud použijete kvalitní a dobrou řasenku. Jenže najít takovou, v tom obrovském výběru není jednoduché. Někdo zkouší, která mu nejlépe sedne, jiný už favorita má. Nejlepší ale ať se jedná už o cokoliv, jsou věci přírodní a nejlépe také doma udělané. A domácí kosmetika není žádná výjimka. Stačí vhodné suroviny, chvilka volného času a můžete si doma vyrobit řasenku, která vám skvěle poslouží, zvýrazní řasy a dokonce jim poskytne také potřebnou výživu. Pokud máte řídké řasy a potřebujete podpořit jejich růst, rozhodně domácí řasenku vyzkoušejte.

nalíčené oko

Jak postupovat

Vyrobit si doma svou přírodní řasenku zvládne úplně každý, je to velmi jednoduché a hlavně budete potřebovat běžně dostupné suroviny, které možná najdete i hned doma ve spíži. Navíc přesně budete vědět, co řasenka obsahuje, takže bude jen čistě přírodní a kvalitní za velmi nízkou cenu. Potřebovat budete:

·         Jednu čajovou lžičku kukuřičného škrobu

·         Jednu čajovou lžičku rozdrceného černého aktivního uhlí

·         Dvě lžičky čisté vody, může být i převařená nebo kojenecká

·         Dvacet kapek rostlinného oleje

·         Obal od staré řasenky
otevřená řasenka

Samotná výroba už je velmi jednoduchá. Nejprve smícháte dohromady kukuřičný škrob a černé uhlí. Až se obojí spojí dohromady, přidejte olej a promíchejte. Poté pomalu přilévejte vodu a míchejte. Měla by vám vzniknout černá hustší hmota. Tu přelijte do připraveného, čistého a suchého obalu od vysloužilé řasenky, kterou jste měli doma. Černé uhlí se používá kvůli syté černé barvě a rostlinný olej řasám dodá potřebnou výživu. Olej můžete použít jakýkoliv, měl by ale být kvalitní. Vybírejte olej olivový, který podpoří růst řas anebo třeba jojobový olej, který je dobrý na hustotu řas a chrání je proti nechtěnému vypadávání.


Previous post Darovat zážitky nebo péči
Next post Masérka Míša a její dokonalá tělesná symetrie